Služby

Konfekcizační úprava potravinářských obalů - potisk

Konfekcizační úprava potravinářských obalů - potiskFirma Kalle je schopna pomocí nejmodernějších flexotiskových technologií potiskovat umělé, viskozní a textilní obaly jakýmkoliv motivem - od nejjednodušších jednobarených grafik přes vícebarevné kresby až po fotografické motivy. Potištěné obaly od firmy Kalle je možné v závislosti na použitém materiálu i tepelně zpracovávat, a to jak uzením či vařením ve vodě, tak i prováděním sterilizace v autoklávu při teplotách až 120˚ Celsia. Všem těmto diametrálně odlišným požadavkům musí potisk odolat bez toho, že by ztratil na své kvalitě. Také naše potisky musí splňovat stále se zpřísňující hygienické předpisy pro materiály, které přicházejí do styku s potravinami. 
Firma Kalle tiskne obaly na flexotiskových strojích oboustranně až do 8 barev. Pro potisk obalů se používají fotopolymerové štočky nebo gravírované sleevy. Štočky jsou lepeny na laserovém optickém systému, díky tomu je zajištěn přesný soutisk barev. 
Také je možno potisknout obal (celoplošně) přesně zadaným odstínem barvy dle stupnice Pantone. 
Pro potisk plastových obalů používáme alternativně k vodou ředitelným tiskovým barvám i UV barvy. Jedná se o technologii potisku, kdy jsou barvy nanesené na obal vytvrzovány pomocí UV záření. Touto technologií lze potisknout obal až deseti barvami oboustranně.
Firma Kalle má také vlastní grafické studio, kde jsou zpracovávány dodané předlohy a připravovány pro tisk. Zpracováváme data v operačních systémech Windows a MAC v souborech CDR, AI, PDF, TIFF.

 

DOKUMENTY

Konfekcizační úprava potravinářských obalů - řásnění

Společnost Kalle CZ nabízí svým zákazníkům široký sortiment výrobků v úpravě řásnění. A to jak u všech druhů viskozních obalů, všech typů polyamidových textilních obalů.
To vše v různých velikostech (kalibrech) od 26 do 130 (větší kalibry ručně nebo v kooperaci s mateřskou firmou).
Zákazník si může definovat i délku roubíku a množství metrů v roubíku, neboť variabilní strojové vybavení naší spolenosti toto umožňuje. Dlouhé roubíky až 88 cm umožňují plnění na 1m dlouhých plnících trubkách, což je výhodné pro vysokou efektivnost výroby u vysokoobrátkových produktů.
Zákazník se může též rozhodnout pro tzv. klasické provedení, kdy nařásněné obaly jsou postříknuty vysokojakostním parafínovým olejem (zpracovatelnost až 24 měsíců) nebo speciální recepturou, která již nevyžaduje máčení obalů u zákazníka (tzv. RTF provedení- ready to fill). Zde je nutné počítat s kratší dobou pro zpracování: 6 měsíců pro nepotištěné obaly.
Zvláštním druhem úpravy je tzv. konturování, kdy vedle řásnění je prováděna tepelná úprava polyamidových obalů tak, aby tyto obaly imitovaly tvary přírodních střev (např. konečnice).

 

Konfekcizační úprava potravinářských obalů - přířezy

Konfekcizační úprava potravinářských obalů - přířezySpolečnost Kalle CZ nabízí svým zákazníkům též široký sortiment výrobků v úpravě přířezy, které zahrnují všechny druhy viskozních obalů, všechny typy polyamidových a i textilních obalů - vše v různých velikostech (kalibrech) od 26 do 300.

Zákazník si může dále definovat:
-délku přířezu od 20cm do 130cm
-rovněž typ úvazku přířezu- vedle standardního tzv. vázaného přířezu se smyčkou je možné dodávat i tzv. klipované provedení s očkem
-barvu provázku u vázaného přířezu (specifikaci sdělí naši prodejci)
-přířezy dodáváme též pro krancované obaly, pouze vázané s jednoduchým provázkem pro spojení s druhým koncem produktu
-l
ze dodávat i přířezy opatřené jemným propícháním v celé ploše obalu (tzv. štipování), toto provedení jde také kombinovat s provedením s otvory (gelocht), kde v blízkosti úvazku jsou provedeny až 3 otvory pro snazší odchod vzduchu při plnění
-na přířezy je možné umístit potisk, jeho přesné umístění je řešeno tiskem pomocné dělící příčky, která slouží poté jako dělící linka při řezání přířezů na definovano délku

Hotové přířezy jsou vždy po 25 kuseczh svázány gumičkou a baleny v igelitovém pytli do příslušných papírových kartonů.

 

zavrit