O nás

Všeobecné obchodní podmínky

DOKUMENTY

O společnosti Kalle CZ

Sídlo společnostiDceřiná společnost Kalle CZ s.r.o. vznikla v roce 2000 převzetím firmy Čechobal s.r.o., která od roku 1998 úzce spolupracovala s centrálou firmy ve Wiesbadenu při výrobě (úpravě) a prodeji obalů. 

Firma Kalle CZ nebyla budována pouze jako prodejní zastoupení Kalle pro Českou republiku, ale i jako výrobní závod pro finální úpravu obalů a pro jejich prodej. Takto postupně vyrostl nedaleko od Prahy v průmyslové zóně v Žebráku závod, který má v současnosti kolem 100 zaměstnanců.  

Závod zajišťuje všechny standardní úpravy obalů od potisku (potisk viskozních obalů vodou ředitelnými barvami (6 barev) a potisk polyamidových obalů UV barvami (do 8 barev), řásnění, výrobu přířezů až po tzv. krancování (stáčení) polymerových obalů do kroužků a tzv. konturaci (tvarování) polyamidových obalů. 

Kalle CZ provádí konfekcizaci a distribuci výrobků z výrobního programu sesterské společnosti OSKUTEX na trhu v ČR.

Management jakosti a hygienické nezávadnosti

management jakostiHygienická nezávadnost potravinářských obalů Nalo

Jedním z nejdůležitějších aspektů při rozhodování o zabezpečení potravinářských obalů je jejich hygienická nezávadnost. Tu je nutné posuzovat ze dvou hledisek.

Prvním je nezávadnost vlastního obalového materiálu z hlediska fyzikálního složení. To je obsaženo v deklaracích zdravotní nezávadnosti přímého výrobce. U našeho výrobního sortimentu to jsou německé výrobní závody (EU oblast). Příslušné certifikáty autorizovaných akreditovaných institucí EU jsou k dispozici a předkládány na vyžádání.

 Neméně důležitým aspektem je tzv. druhotná hygienická nezávadnost hotového (konfekciovaného) obalu. Zde je nezbytné, aby toto zpracování proběhlo za dodržení přísných hygienických předpisů a v registrovaném průběhu vlastní výroby, kdy bude kdykoliv později možné dokumentovat a doložit, za jakých podmínek výroba obalu proběhla a jaké přídavné látky byly při výrobě použity. 

Naše společnost si je těchto významných aspektů plně vědoma a pravidelně podstupuje kombinovanou atestaci ISO 9001:2008,  HACCP a FSSC 22000 od nezávislé renomované společnosti. Jedině tak je možné Vám, našim zákazníkům, vedle vysoké kvality našich obalových materiálů, poskytnout i hygienicky nezávadné finální konfekciované výrobky.

DOKUMENTY

Mateřská společnost Kalle GmbH

dceřiná společnostZačátky a tradice výroby společnosti sahají až do roku 1863. Do roku 1997 byla firma Kalle sesterskou firmou chemického koncernu Hoechst AG. Potom došlo k managerskému prodeji s většinovým podílem akcií investičními fondy pod vedením Citicorp Venture Capital. Od té doby prošla řadou vlastnických změn a v současné době je ve vlastnictví americké ivestiční skupiny CD &R. 

Do skupiny firem Kalle patří od roku 2000 i firma Oskuda, výrobní program neorientovaných a orientovaných plastových obalů, textilních obalů, od roku 2002 i nejznámější německý výrobce textilních obalů firma Texda (obě tyto společnosti byly koncem roku 2014 vzájemně spojeny ve společnost OSKUTEX) a americká společnost Jif-Pak.

DOKUMENTY

Dceřiná společnost Oskutex

OskudaVznikla koncem roku 2014 spojením:
dceřiné společnosti Oskuda GmbH (založena roku 1956 na předměstí Osnabrücku). Zde se vyrábí tradiční textilní obaly pro masný průmysl. V nedalekém závodě v Alfhausenu pak polyamidové neorientované, ale i 5-ti vrstvé orientované vysokobarierové obaly obchodní značky MultiBar.

TexdaS dceřinou společností Texda Textildarm GmbH (byla založena roku 1977 též v německém Osnabrücku). Ta se stala plnohodnotným a inovativním partnerem v oblasti masného průmyslu na domácím trhu i v zahraničí. V průběhu 30-ti let se sortiment jednoduchých lněných textilních obalů z šitých textilií změnil v individuelně vyráběné textilní materiály Betex RX (pro trvanlivé masné výrobky) a Betex KB (textilie potažené barierovými vrstvami pro široký sortiment vařených masných výrobků) a textilních obalů s dodatečnou funkcí přenostu kouře, barvy, aroma ProTex a koření NaloSpice (funkcionální textilní obaly). 

Výrobní sortiment naleznete samozřejmě i v naší nabídce pro český trh.

DOKUMENTY
zavrit